Dorost na WC na Vysoké Jedli (tentokrát bez Jedly)

Skupina dorostu po dvou letech opět zavítala na západočeský West Cup. Ještě před jeho začátkem jsme absolvovali trénink u nedaleké Šindelové v legendárním prostoru Favorit. Samotné třídenní měly centrum uprostřed lesů nad Nejdkem poblíž osady Vysoká Jedle, počtem startujících to nebyla žádná megaakce. Přesto se závodilo na nové mapě slušné kvality v úplně novém terénu, kde nechyběly rozmanité porosty, kameny a spousta bažinek výživných i po suchém létě. Prosté, ale čisté ubytování v budově přímo na shromaždišti vedle společného cíle, vzdálenosti na start do 400 m spolu s krásným letním počasím, to vše přispělo k pohodové atmosféře. Pro nás zajímavostí (ale tamní tradicí) byla při třetí etapě klasika s volným pořadím kontrol. Jediné, co chybělo, byl větší počet startujících v kategoriích staršího dorostu, avšak ani to nám nezabránilo dobře potrénovat na podzimní sezonu. Z celkových výsledků: H18: 1. Honza, 2. Dan, D18: 1. Apča, 2. Nikča, 3. Andrea, D21: 4. Áďa (za zmínku stojí, že E2 mezi ženami vyhrála!) Tím jsme už podruhé dostali do ročního opatrování putovní pohár pro nejúspěšnější klub. Nejen sportem živ je orientační běžec, také kultury je třeba, proto jsme v sobotu odpoledne navštívili zámek v Bečově, kde je k vidění převzácný Relikviář Svatého Maura.