Skupina juniorů

Český závod týmů

Vojtěch Netuka | 31.10.2017

Mezidobí mezi družstvy a začátkem nového tréninkového roku se dá využít ledasjak. Výlety s rodiči, výchoďáky, projížďky na kole, ale také netradiční o-závody. Běhají se Rodinky, jezdí se na HROB. Letos se k nim 28. 10. poprvé přidal Český závod týmů, závod pro tříčlenné týmy s jedním čipem (základní pravidla např. zde)

Už od jeho oznámení prostřednictvím článku na O-news jsem věděl, že se ho chci zúčastnit. Jelikož týmy nemusely být nutně klubové, druhého spoluběžce jsem našel ve svém spolubydlícím, Láďovi Semrádovi z Chocně. A když Láďa vyhrál na O-news startovné, bylo definitivně rozhodnuto. Zbývalo jediné, najít třetího do party. Nakonec se jím stal Šimon Navrátil z Pragovky. Tým pod hlavičkou KOB Choceň byl kompletní.

V pátek před závodem dojel Šimon k nám do Brna. Večer jsme probrali taktiku a ráno v sedm odjížděli vlakem směr Boskovice. Tam jsme za hodinu dorazili a vydali se na autobusové nádraží čekat na bus do Suchého. Společně s dalšími dvěma orienťáky jsme čekali 5,10,15 minut a začali si uvědomovat, že se ho asi dnes nedočkáme. Proklínajíce IDS JMK jsme přemýšleli, co teď. Naší poslední nadějí bylo číslo na Dušana Vystavěla, který pro nás naštěstí ochotně vypravil 2 auta. Byli jsme zachráněni.

Po příjezdu na místo jsme zjistili, že penzion Athéna neokupujeme sami. Nezávisle na závodech se tam konala recesistická akce "Lenin forever", na což výrazně upozorňovaly transparenty na plotě ve stylu "Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak". Na bližší zkoumání nebyl čas, jelikož jsme za chvíli startovali a na start to byly 2 kilometry. Oblékli jsme se tedy do slušivých choceňských dresů a vyrazili.

Již před startem bylo rozhodnuto, že Šimon vybíhá na první kontroly a my s Láďou vymýšlíme taktiku. Tak se také stalo a za třetí kontrolou přebírá Láďa čip, já vysvětluju Šimonovi, kam má běžet a jdu si obhlídnout kontroly 6-8. Ty po převzetí čipu s jistotou probíhám. Problém bohužel nastane při výběhu na devítku, když nejdřív překonávám potok moc brzy a po uvědomění si své chyby koriguju směr, ale hlavně poté, když se dopouštím paralelní chyby a při obíhání oválného hustníku zleva se dopouštím naší největší chyby a ztráty v celém závodě. Na pokraji sil předávám na silničce čip Šimonovi, odpočívám a jdu se přemístit na další místo setkání. Tam se bohužel trochu nepovedla týmová komunikace, ale to nevadí, operativně se domlouváme a pokračujeme. Zbytek závodu proběhl perfektně, vymyšlená taktika fungovala a my si po 65 minutách doběhli pro vítězství. Týmové GPSky jsou tady.

Skvělá akce, super závod, pořadatelům patří velké díky!

foto Dušan Vystavěl

Skvělá akce, super závod, pořadatelům patří velké díkyMezidobí mezi družstvy a začátkem nového tréninkového roku se dá využít ledasjak. Výlety s rodiči, výchoďáky, projížďky na kole, ale také netradiční o-závody. Běhají se Rodinky, jezdí se na HROB. Letos se k nim 28. 10. poprvé přidal Český závod týmů, závod pro tříčlenné týmy s jedním čipem (základní pravidla např. zde)Už od jeho oznámení prostřednictvím článku na O-news jsem věděl, že se ho chci zúčastnit. Jelikož týmy nemusely být nutně klubové, druhého spoluběžce jsem našel ve svém spolubydlícím, Láďovi Semrádovi z Chocně. A když Láďa vyhrál na O-news startovné, bylo definitivně rozhodnuto. Zbývalo jediné, najít třetího do party. Nakonec se jím stal Šimon Navrátil z Pragovky. Tým pod hlavičkou KOB Choceň byl kompletní.V pátek před závodem dojel Šimon k nám do Brna. Večer jsme probrali taktiku a ráno v sedm odjížděli vlakem směr Boskovice. Tam jsme za hodinu dorazili a vydali se na autobusové nádraží čekat na bus do Suchého. Společně s dalšími dvěma orienťáky jsme čekali 5,10,15 minut a začali si uvědomovat, že se ho asi dnes nedočkáme. Proklínajíce IDS JMK jsme přemýšleli, co teď. Naší poslední nadějí bylo číslo na Dušana Vystavěla, který pro nás naštěstí ochotně vypravil 2 auta. Byli jsme zachráněni.iž před startem bylo rozhodnuto, že Šimon vybíhá na první kontroly a my s Láďou vymýšlíme taktiku. Tak se také stalo a za třetí kontrolou přebírá Láďa čip, já vysvětluju Šimonovi, kam má běžet a jdu si obhlídnout kontroly 6-8. Ty po převzetí čipu s jistotou probíhám. Problém bohužel nastane při výběhu na devítku, když nejdřív překonávám potok moc brzy a po uvědomění si své chyby koriguju směr, ale hlavně poté, když se dopouštím paralelní chyby a při obíhání oválného hustníku zleva se dopouštím naší největší chyby a ztráty v celém závodě. Na pokraji sil předávám na silničce čip Šimonovi, odpočívám a jdu se přemístit na další místo setkání. Tam se bohužel trochu nepovedla týmová komunikace, ale to nevadí, operativně se domlouváme a pokračujeme. Zbytek závodu proběhl perfektně, vymyšlená taktika fungovala a my si po 65 minutách doběhli pro vítězství. Týmové GPSky jsou tady