Skupina dorostu a staršího žactva


Oddílové běžkařské soustředění v Jizerkách a TSM v Orličkách

O minulém víkendu proběhlo běžkařské soustředění naší tréninkové skupiny. Ubytování jsme měli zajištěné na nám známé chatě Agátha v Lučanech nad Nisou. Na chatě jsme byli loni na velikonočku :) V pátek po večeři proběhla pěkná Vorlova přednáška o typech běžkařských lyží a různém mazání. Vše jsme si také názorně ukazovali. Po přednášce si každý svoje běžky také namazal. V sobotu jsme auty vyrazili do Hrabětic, odkud jsme podnikli první výlet. Rozdělili jsme se na dvě družstva a vyrazili kolem vodní nádrže Josefův Důl na Novou Louku, odkud většina pokračovala na Hřebínek a přes Olivetskou horu z5 na Novou Louku, kde jsme si dali, po vystání dlouhé fronty, zasloužený oběd. Po obědě už jsme jeli z5 k autům. Večer proběhla, nám z velikonočka známá, horká káď :) Poté už byla jen diskotéka. V neděli ráno po sbalení všech věcí, jsme vyrazili auty k nádrži Souš. To byl výchozí bod nedělního výletu. Za krásného slunečného počasí jsme po skupinách vyrazili směr Smědava, kam druhá skupina jela přímo. První skupina jela ještě na Knajpu a část ještě na Čihadla. Poté už jen zasloužený oběd na Smědavě a návrat k autům a domů do Hradce. Kdo objel na běžkách všechno, tak měl za víkend pěkných 46km. Běžkařské soustředění se myslím opět povedlo a náležitě jsme si to na horách užili. Pár fotek u mne a Štěpy na rajčeti.
Další soustředění na běžkách, se konalo o tomto víkendu v Deštné v Orlických horách. Soustředění pořádalo TSM Královéhradecko. Za nás se zúčastnila Péťa H., Martina a David. Krátký report ze soustředění je na stránce TSM.

Bob | 29.1.2018 | 1

Mapové sobotní tréninky

O víkendu proběhl pěkný mapový sobotní trénink od Jedly, byl na odhad vzdálenosti a na směr. Škoda jen, že nebyla vyšší účast, protože tyto věci v lese potřebuje každý a spousta z nás v tom dělá chyby. Doufám, že na příštích sobotních trénincích bude účast vyšší! Tyto tréninky by nás měly posunout dál v mapové technice, kterou potřebujeme všichni. Děláte to hlavně pro sebe a ne pro nás trenéry!
Další sobotní trénink je naplánován na sobotu 9.12.
Bude asi na Miletínských Lázních a bude zaměřen na vrstevnice. Bližší info pošlu v týdnu. Odjezd bude v 9:00 z nábřeží, po domluvě možno nabrat po cestě. Návrat okolo 13hod. Hlaste se v KISu, pokud možno do čtvrtka 7.12. , abychom včas zkoordinovali dopravu. ›› celý článek

Bob | 5.12.2017 | 0

V sobotu 2.12. je první z mapových sobotních tréninků

jak o nich mluvil Jedla na zakončení. Přihlášky otevřeny v KISu až do pátku. Těchto tréninků by se měli účastnit všichni, kdo běhají v sezóně závody. Začátek tréninku je v 10:00 na Bíře na klubovně. V neděli se potom běží Malá cena Velké Verandy http://www.mcvv.org/rozpis.php v rámci ZHL. Kdo se ještě nepřihlásil a chce běžet, ať mi napíše ještě do zítra, nebo to řekne na tréninku a já ho ještě přihlásím.

Bob | 28.11.2017 | 0

Trénink loděnice 10.10.2017

Trénink v úterý 10.10. se bude konat na loděnici „Slezská plovárna“ u Intersparu, za Lidlem na Slezském předměstí. Program: krátké proběhnutí s mapou, soutěž píchač (přinést si svůj čip), opékání vuřtů (přinést vlastní). Mapka zde.

Bob | 27.9.2017 | 0

MČR na klasice Raspenava

Péťa Holečková si včera doběhla pro krásné celkové 4.místo, ale vlastně skončila třetí na Mistrovství republiky na klasické trati a dostala bronzovou medaili!!! Druhá totiž skončila Maďarka. Pochválit ještě musíme Štěpu, která skončila 14. v D16A, Marťu a Denču, 10. a 17. místo v D16B, Davida 4. v H16C a Ráďu za 13. místo v H18B.

Bob | 25.9.2017 | 1

Pépéčka alias Pěkné prázdniny v Českém ráji 2017 jsou za námi

Konaly se v krásných pískovcových terénech u hradu Trosky, kde byl i provizorní kemp, kde jsme měli postavené své stany. V sobotu odpoledne jsme s většinou navštívili hrad Trosky a po výletě jsme měli objednanou pizzu až do kempu. Poté jsme sledovali boj Míry v doprovodném píchačovi PP https://www.facebook.com/PeknePrazdniny/videos/1523729954354287/?hc_ref=ARSgx1U4VFctDB19TM7EwKzwhMJN2-e7y87Nrlpw7gjqb_SjP8wcJApY4pj1LZlwPNI&pnref=story , když nakonec skončil na krásném 4 místě. Celkově po všech třech etapách byli nejlepší Marťa Thýnová na 6.místě v D14 a David na 7.fleku v H14. http://tur.cz/pekneprazdniny/uploads/2017/results/celk.html
O tomto víkendu závodila také Péťa H. na 4-denních závodech v Černé Hoře, kde obsadila celkově 4.místo http://dochallenge.me/wp-cont…/…/2016/08/overall_results.pdf . Závody běžela v rámci přípravného kempu dorostenecké a juniorské repre.

Bob | 29.8.2017 | 0

Wawel cup v Polsku na začátku prázdnin se povedl! ;-)

5. super etap v atraktivním terénu, kde jsme si výborně potrénovali a zazávodili v konkurenci orienťáků z několika zemí. V celkovém pořadí se nejlépe umístil David Fábera, který si doběhl pro krásné celkové 3.místo. Když dvě etapy dokonce vyhrál! Gratulace. Z holek nejlépe zaběhla Štěpa, když skončila celkově 4. Závody pěkně uspořádal náš spřátelený klub WKS Wawel z Krakova. Celkové wyniky najdete zde: http://orientharper.pl/?page=file&action=show&file=1192 Fotky na mém rajčeti.

Bob | 10.7.2017 | 0

V Brně probíhá Olympiáda dětí a mládeže

a dnes se běžel sprint. Nejlépe z SHK zaběhl Šimon Kolář a obsadil krásné 5.místo! Královehradeckému kraji, tak získal 10 bodů. ODDM se ještě účastní Dohy a Péťa H. Výsledky: http://zbm.eob.cz/zavody/lodm2017/0626_sprint/VYSLEDKY.HTM Zítra se běží smíšené sprintové štafety a ve středu krátká trať.

Bob | 26.6.2017 | 1

V sobotu se běžel poslední jarní VČP

v pěkném a nově zmapovaném lese u Lázní Bělohrad. A dařilo se nám! V H14C doběhl David Fábera na 3. a Lubin Tichý dokonce na 2. místě! Ráďa si doběhl pro 3. místo v H18C. A děvčata? Marťa skončila 8. v D14C a v D16C nenašla přemožitelku Péťa Raková!

Bob | 26.6.2017 | 2

ŽB v Litošicích pro nás byl úspěšný

ale také pro většinu hubnoucí (na vině byla voda v cíli) V sobotu na kláse, kdy to byl běžák, se nejvíce dařilo Ráďovi, který skončil 2. v H18B. Z děvčat nejlépe zaběhla Péťa Raková, kdy v D16B byla 10. V neděli se nám ale na krátké, která byla více na mapu, dařilo více! Marťa Thýnová doběhla na krásném 3.místě v D14B. V D16B do 10. místa skončila Denča 6. a Štěpa 8. V H14B zaběhl skvěle David Fábera na 6.místě! A v H18B vyhrál Ráďa Tichý! Běželo se už minulý víkend, ale už napsaný článek zveřejňuji až dnes.

Bob | 26.6.2017 | 1

Starší články


archiv článků