Skupina mladých dospělých

Začala zimní příprava na rok 2019

Od druhé poloviny listopadu jsme začali trénovat na novou sezónu. Během zimního období se budeme ke společnému trénování scházet 4x týdně (út, st, pá, so), další tréninky pak budou individuální.

Michal Jedlička | 11.12.2018 | 0

Sezóna 2018 je za námi...

...a další tréninkový rok již za rohem, což znamená, že je čas na krátké bilancování. Čtyři z nás, kterým zdraví dovolilo závodit po celou dobu od března do října, odpověděli na tři otázky shrnující jejich letošní počínání při hledání lampionů:

1) Který závod v roce 2018 se ti podle tebe nejvíce povedl a proč?
2) Na který bys naopak nejradši zapomněl(a)?
3) S jakými cíli vstupuješ do nového tréninkového roku a následující sezóny?
›› celý článek

Vojtěch Netuka | 23.10.2018 | 0

Skáče klokan k Táboru

O víkendu proběhl jeden z vrcholů letošní o-sezóny. MČR ve sprintu v Táboře bylo vskutku lahůdkovou záležitostí, takový sprint u nás zase jen tak nepoběžíme. Uličky starého města nám řádně zamotaly hlavu i nohy, byl to zkrátka čistý orienťácký zážitek.
Své druhé letošní stříbro z MČR vybojovala Nikča, která v D18 po skvělém výkonu nestačila pouze na Klárku Nechanickou (OSN). První čtyři závodnice v této kategorii se vešly do rozmezí 12 vteřin! Svůj standardní výkon na pomezí TOP 10 předvedla v juniorkách Andrea, skončila jedenáctá. Honza bohužel nedokázal v juniorech využít svoji rychlost, na trati hodně váhal nad volbami postupu a nakonec z toho bylo 23. místo. Vojta chtěl v H21A do TOP 20, na trati zvolil jednu špatnou volbu, výsledkem byla 27. příčka (bez cizinců 22.).
Další den jsme se přesunuli kousek za město k místnímu "lesoparku" Pintovka, kde se běžela krátká. Lesík byl poměrně zarostlý, stráně nad řekou brutální, ale middlík to byl celkem pěkný. Ve spanilé jízdě letošním jarem pokračovala Nikola, do své sbírky přidala další vítězství a ujala se vedení v ŽA. Andrea opět bojovala na hranici desítky, na rozdíl od svých soupeřek nechybovala - 9. místo. Sympatický výkon podal v juniorech třináctý Honza, Vojta si bohužel vybral den blbec. Tak za týden na Plzeň, Vávro, na Plzeň!

Vojtěch Netuka | 23.5.2018 | 0

Takový pěkný áčka

Pokud člověk v sobotu dopoledne přetrpěl klasickou zácpu na Jižní spojce a v pořádku a zavčas dorazil do Hostomic u Dobříše, čekal ho první letošní celostátní víkend v typickém brdském terénu za krásného májového počasí. Prostě takový pěkný áčka...
V sobotu se začínalo krátkou. Flaškovi se tratě povedly, provedl nás několika typy terénu - chyby se dělaly jak v kamenných polích, tak i v závěrečné hustníkové pasáži. Z naší skupiny se nejvíce dařilo Nikole, která i přes dvě chybky ve střední pasáži obsadila 4. místo v D18A. Honza v juniorech sice pokazil pasáž mezi pátou a sedmou kontrolou, ve zbytku trati si však spravil chuť díky spolupráci se závodníky startujícími za ním (16. místo). Vojta v H21A před závodem myslel na TOP 20, nakonec to těsně nevyšlo a po pár zaváháních a pomalejším běhu skončil třiadvacátý.
Nedělní klasika od TomLanda byla poctivá; člověk při závodě skoro nevyužil cestu a musel tak neustále hledat optimální trasu terénem. Chuť si po sobotě spravila Nikča, která celou trať sváděla těsný souboj se svými konkurentkami, rychlý závěr trati jí nakonec přinesl zasloužené vítězství o 7, resp. 12 sekund. Velmi spokojen byl se svým výkonem Honza, který podle svých slov zaběhl nejčistčí klasiku za poslední léta - výsledkem bylo 9. místo. Vojta bojoval s pánskou klasikou, doběhl a byl rád, že je rád (45. místo).

Vojtěch Netuka | 7.5.2018 | 0

V sobotu večer, v neděli ráno

Jarní část sezóny se už naplno rozjela, o víkendu byl totiž na programu první letošní MČR (v nočním OB) + první áčkový sprint.
Sobotní mistrovství se konalo v Horní Brusnici na Holubím vrchu. Stavitel připravil tratě kolísavé kvality (viz cestovka v H21, celá trať juniorek nebo D16 na úrovni D12), cesty byly využívány až nezdravě často. Terén byl rychlý, ne moc kopcovatý, v lese to prostě odsýpalo. Z nás to nejvíce odsýpalo Nikče, která se sice tříminutovou chybou na jedničku připravila o zlato, ale i zisk stříbrné medaile je skvělým vstupem do sezóny! Andrea si vyrovnaným závodem doběhla pro 9. místo v juniorkách a Vojta se i přes mírné žaludeční problémy vymotal po necelých 94 minutách z lesa, což stačilo na 29. místo mezi chlapy.
V neděli dopoledne jsme se vydali navštívit Rumcajse a spol. do Jičína. Mrazákem vytyčený sprint byl nápaditý, s mnoha pěknými volbami. Nikča se opět nevyvarovala pár chyb, stále to ovšem stačilo na pěkné 5. místo v D18A. Andrea dosprintovala do cíle jako desátá a Vojta v H21A skončil dvanáctý.

Vojtěch Netuka | 16.4.2018 | 0

Nikča reprezentovala na CEYOCu

Od pátku do neděle se v okolí maďarského Csákvaru konal třetí ročník Středoevropského poháru dorostu. V roli závodníka se ho od nás účastnila Nikča, v roli řidiče a poskoka Vojta. V pátečních štafetách Nikča rozbíhala jednu ze štafet mladších dorostenek. Bohužel několik chyb včetně vyběhnutí z mapy stálo štafetu ztrátu kontaktu z čelem závodu, v cíli po třech úsecích z toho bylo 4. místo. Výkon na sobotní klasice byl o poznání lepší a výsledkem byl zasloužený zisk bronzové medaile! Posledním závodem byl nedělní middle - Nikča byla opět nejlepší z našich starších dorostenek, po chybě na 12. kontrolu skončila šestá. Článek o akci z pera Máry Cahla najdete zde.

Vojtěch Netuka | 8.4.2018 | 0

"Orientačně hodně jednoduché tratě vedly velmi rychlým terénem"

Béďův popis mluví za vše. Jarní pohár není charakterizování velkou orientační náročností, ale spíše mamutími délkami tratí a tou spoustou zelené, kterou se budete při závodě muset prodírat. Ale je to tradice, a tak se jely sbírat body do ČPŠ a testovat natrénovaná vytrvalost. A navíc se večer v hradeckých putykách společensky otevírá sezóna ;)
Ale teď už k našim výsledkům. V pátečním nočáku na Biřičce obsadila Andrea třetí místo v D21A. V sobotním štafetách v Praseku skončila mužská štafeta s Vojtou a Honzou čtrnáctá, ženské béčko, které rozbíhala Andrea, doběhlo patnácté. Na nedělní klasice se nejvíce dařilo Nikče, která si čtvrtým místem v D21C zajistila nominaci na CEYOC do Maďarska! Honza bojoval skoro 100 minut v pánské elitě a výsledkem bylo šestnácté místo, Vojta se spokojil s H21A, kde obsadil jedenáctou příčku.

Vojtěch Netuka | 26.3.2018 | 0

Co se dělo v zimě (telegraficky)

- v Jedlově režii proběhlo spoustu skvělých sobotních vytrvalostních tréninků
- Nikča se účastnila soustředění JRD (Vracov, Tři Studně, Maďarsko nr. 1, Maďarsko nr. 2)
- Honza vyhrál Brutus kros
- Vojta byl šestý na Jarních skalách (mapa)
- zbytek skupiny bohužel po většinu času zdravotně indisponován (nemoci, zranění, atd...) ›› celý článek

Veranda kros - Choceň, 3.12.

Zatímco větší část naší skupiny vyměnila propocené overaly za vyžehlené košile a jela zatleskat nejlepším orientačním běžcům letošní sezóny do Luhačovic, tak Nikča s Honzou závodili na náročné Malé ceně Velké Verandy (terénní kros o délce 4,3 km s převýšením 200 metrů).
Nikča si oproti loňsku vylepšila osobní rekord o necelou minutu a doběhla v dorostenkách na 3. místě, Honza běžel již v hlavní mužské kategorii (jenom trochu za svým loňským maximem) a doběhl pro nádherné 6. místo.
dorostenky - 3. Nikča 23:57 (loni 24:51)
muži - 6. Honza 17:35 (loni a osobní rekord 17:16)

Michal Jedlička | 3.12.2017 | 0

Klokan kros - Dubinka, 26.11.

První tréninkový cyklus jsme zakončili účastí na tradičním Klokan krosu. Hlavní mužskou kategorii vyhrál Honza Gebrt, který je ve 22 leté historii Klokan krosu teprve druhým členem našeho oddílu, kterému se to podařilo. Dnes již veterán David Hepner triumfoval v minulosti hned 7x a to v letech 1998, 2001, 2003, 2004, 2006, 2007, 2011.
H-11 km - 1. Honza 41:03, 13. Vojta 45:02
D-7,5 km - 5. Nikča 36:13, 11. Áďa 40:46