Tréninkové středisko mládeže - Královéhradecko


Srovnávací testy mládeže v roce 2020

Termíny:
čt 27.8. - Praha
pá 28.8. - Trutnov (od 9:00) - stíhá se první etapa CVČ
so 29.8. - Vyškov
ne 4.10. - Pardubice (náhradní termín)

stránky STM s bližšími informacemi - zde
vzorové testytest1, test2

Doporučení: Pokud nemáte vážné důvody, využijte pro testování termín pátek 28.8. v Trutnově. Případní účastníci CVČ stihnou i páteční etapu. Říjnový termín v Pardubicích si nechte jako záložní pro případ nemoci nebo zranění na konci prázdnin.

Michal Jedlička | 26.6.2020 | 0

Druhá víkendovka

Ve dnech 19. - 21. června se uskutečnilo druhé víkendové soustředění pro členy TSM Královéhradecko a další zájemce o kvalitní mapové tréninky. Čtyřicítka běžců a desítka trenérů měla ideální zázemí na chatě MUHU v Jindřichově poblíž Jablonce nad Nisou. Zvlášť ideální ve vztahu k deštivému počasí, které panovalo po oba dny. Všechny čtyři tréninky (kombotech, middle, vrstevnicovka a scorelauf dvojic) byly připraveny v sousedních prostorech Břízky a Bramberk.

Honza Netuka | 25.6.2020 | 0

Mapové soustředění Trutnov, 29.-31.5.2020

Nouzová opatření v Čechách skončila a naše TSM využilo první možnosti se ubytovat a soustředit v atraktivních terénech. Po nekonečném čekání jsme mohli trénovat a poměřit své síly v atraktivních terénech loňského MČR na krátké trati okolo Čížkových kamenů. První mapový trénink sloužil k oprášení si mapových dovedností v kamenitých terénech a kopcích, to vše v nízké intenzitě s maximální mírou pozornosti. Odpoledne následoval závodní middle v nejatraktivnější části mapy. Zajímavostí je vznik několika nových cyklistických single tracků v prostoru mapy a tudíž rušivých elementů, důležité bylo dávat si pozor při jejich přebíhání, aby nedošlo ke srážce. Nejrychleji a nejpřesněji běžel Ondra Metelka. Večer nechybělo tradiční protahování. V neděli jsme se přesunuli do Babí, kde nás čekal trénink traverzů, příčného křížení vrstevnic a k tomu ještě nemálo seběhů a výběhů. Celé soustředění zakončily veselé dvoučlenné štafetky na mapě Sejfy specifické velkým množstvím nečekaných terénních tvarů způsobených těžbou zlata v 16. století.

Pavlína Chaloupská

Michal Jedlička | 19.6.2020 | 0

Připravuje se ...

1) mapové soustředění Trutnov 29.-31.5.
2) mapové soustředění Jizerské hory 19.-21.6.

Více info a přihlašování přes sdílený kalendář akcí.
Přihlášky na obě akce do neděle 10.5.

Michal Jedlička | 7.5.2020 | 0

Ruší se ...

... testování na dráze ve středu 18.3.
... lékařské prohlídky ve FN Hradec Králové v březnu a dubnu
... středeční mapové tréninky TSM (do odvolání)
... soustředění ve Švédsku 24.4.-4.5.

Michal Jedlička | 20.3.2020 | 0

10 MILA 2020 - přihlášeno

Honza Netuka | 7.2.2020 | 0

TSM na Jizerce


Víkendové lyžařské soustředění proběhlo od 17. do 19. ledna - zázemí jsme našli na Staré pile na Jizerce. Úvodní večerní výběh na Bukovec byl sice pěší, ale následné tři fáze se odjely na lyžích. Na to, že letošní zima je na sníh skoupá, byly podmínky vcelku slušné a každý podle svých schopností nabral slušnou porci kilometrů. Večery vyplnilo protahování a přednášky o tréninku obecně, o tom, kde letos budou nejdůležitější závody, i o novém sprintovém klíči.

Honza Netuka | 23.1.2020 | 0

Seznam členů a trenérů na rok 2020

Na rok 2020 bylo do Královéhradeckého TSM zařazeno celkem 21 závodníků. Závodníci pocházejí ze sedmi oddílů naší oblasti - PHK, SHK, SJC, HOR, STH, VRL a JIL. Jmenný seznam najdete v další části tohoto příspěvku. ›› celý článek

Michal Jedlička | 3.1.2020 | 1

Plán akcí na rok 2020

17.1. – 19.1. / Lyžařské soustředění Jizerské hory
náplň: trénink lyžařské techniky a vytrvalosti
29.2. – 8.3. / Mapové soustředění Portugalsko
náplň: mapové tréninky různé formy a intenzity v dunách na pobřeží a ve skalnatých vnitrozemských terénech
březen až duben / Sportovní lékařské prohlídky
náplň: lékařské vyšetření a funkční vyšetření na běhátku
18.3. / Testování členů TSM na dráze v HK
náplň: test dráha 3 km
10.4. – 13.4. / Mapové velikonoční soustředění (v režii jednotlivých oddílů)
náplň: různá forma a intenzita mapových tréninků
24.4. – 4.5. / Mapové soustředění Švédsko a Tiomila
náplň: mapové tréninky různé formy a intenzity v orientačně i fyzicky náročných terénech okolo švédského Stockholmu, na úvod účast na Tiomile
duben až říjen / 16 středečních mapových tréninků v terénech mimo HK
náplň: různé mapové tréninky v terénech podobných víkendovým závodům
28.8. / Testování členů TSM v rámci republikového testu
náplň: test dráha 3 km, O-400, test pozornosti
11.9. – 13.9. / Mapové soustředění klasická trať
náplň: mapové tréninky zaměřené na M ČR na klasické trati

Odkaz na celý kalendář TSM 2020.

Aktivity TSM budou, stejně jako minulých letech, koordinovány s ohledem na plán akcí v rámci oddílů (víkendové akce, velikonoční soustředění) a také s aktivitami SCM. V plánu činnosti je samozřejmě počítáno s účastí na dorosteneckých akademiích a akcích juniorského reprezentačního družstva.

Michal Jedlička | 18.12.2019 | 0

Soustředění Jizerské hory / chata Metaz, 30.8-1.9.

Na konci prázdnin se v okolí Janova nad Nisou uskutečnilo soustředění, které si jako hlavní cíl vytyčilo přípravu na Mistrovství ČR na klasické tratiZúčastnilo se ho 20 členů našeho TSM (z celkového počtu 24) a dalších 14 mladých zájemců z naší oblasti. Část účastníků stihla v pátek před soustředěním absolvovat republikové Srovnávací testy mládeže. Pěkné zázemí jsme měli na chatě Metaz. Nejen o tréninkový servis se starala čtveřice trenérů a se sběrem kontrol vypomohli částečně další dva pomocníci.
Sobotní tréninky jsme pojali jako přípravné. Dopoledne jsme se na mapě Slovanka
dostávali do měřítka 1:15000, důraz byl kladen na práci s buzolou, čtení vrstevnic, kamenů a srázků, ke konci byl jeden delší měřený variantní postup. Odpoledne jsme na mapě Bramberk testovali na pěti delších postupech různé volby. Ještě před vyběhnutím na postup měli závodníci možnost nahlédnout na všechny možné varianty a případně svou volbu zkorigovat. Tréninky byly večer s využitím dataprojektoru analyzovány a vyšel čas i na krátkou přednášku na téma předzávodní příprava. 
Nedělní trénink byl pojat jako závodní, každý si mohl v praxi vyzkoušet, co si den předtím připomenul nebo se nově naučil. Trenéři požadovali po svěřencích kvalitní rozběhání a rozcvičení, které bylo den předtím součástí přednášky. Běželo se na mapě Břízky, v lese byly rozneseny pruty s velkými lampiony a SI krabičkami.
Všem účastníkům (závodníkům i trenérům) patří dík za účast i za velmi aktivní přístup.
Mapy a výsledky:
sobota dopoledne T1 - mapa Slovanka
mapa, výsledky měřeného postupu (na 16. kontrolu)
sobota odpoledne T2 - mapa Bramberk
mapa, výsledky měřených postupů
neděle dopoledne T3 - mapa Břízky
mapa A, mapa B, mapa C, mapa Dvýsledky s mezičasy

Michal Jedlička | 2.9.2019 | 0

Starší články


archiv článků